Ako fungujú hracie automaty online?

dice-1209417_1920

Hracie automaty sú obľúbenou hazardnou hrou, ktorá sa postupne dostala do všetkých kamenných kasín po celom svete. S nástupom internetu a vzniku prvých online kasín, sa presťahovali aj do týchto zariadení. Dnes sú upravované aj na hranie na mobile.

Ako fungujú hracie automaty?

Moderné hracie automaty online fungujú na základne matematiky a náhodného generovania čísel (RGN). Každý automat má nastavené RGN. To hovorí automatu, kedy dôjde k výhre.

Automaty sa líšia len v počte valcov, v symboloch, v počte výherných radov a výške stávok. Samozrejmosťou sú rôzne bonusové hry a extra výhry. Keď sa však oprostíte od toho všetkého, automaty sú si veľmi podobné, ak nie rovnaké.

RTP povie, koľko má byť výhernosť daného automat za dlhé obdobie, za mnoho stávok. RNG potom určí výsledok daného zatočenia. Ukáže sa animácia točenia valcov pre zvýšenie hráčskeho zážitku a nakoniec aj samotný výsledok.

Ako je to s automatmi na internete?

Ako uviedol Petr Malý z CasinoRecenze.cz,  automaty na internete fungujú rovnako. Každý má určité RNG a tiež RTP, teoretická návratnosť pre hráča. Na internete mávajú automaty RTP okolo 95%.

Automaty na internete sú vyrábané externými spoločnosťami. Tie potom ponúkajú svoje hry jednotlivým online kasínam. Tie do nich nemôžu zasahovať a nijak meniť dané nastavenia. Navyše každá hra bola testovaná a získala akreditáciu od testovacích laboratórií. V Európe je to napríklad GLI, Gaming Laboratories International alebo v Čechách EZU, Elektrotechnický zkušební ústav.

Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *